شاید بتوان بیان داشت که یکی از ویژگی های منحصر به فرد در هر عدسی، پوشش کویتنگ عدسی می باشد. با توجه به پیشرفت های صورت گرفته، کوتینگ های عدسی نیز پیشرفته تر شده و قابلیت خاصی به آن ها اضافه شده است. شاید تا کنون با عبارت ضد خش در عدسی آشنا شده باشید که این عبارت بیانگر وجود کوتینگی بر روی عدسی است که باعث افزایش مقاومت عدسی در برابر خط و خش می گردد. اما این کوتینگ ها در حال حاضر پیشرفته تر شده و ویژگی های خاص و منحصر به فردی به خود گرفته اند که در ادامه به بررسی آن ها می پردازیم.


انواع عدسی های شرکت ایندو

شرکت اسپانیایی ایندو در حال حاضر عدسی های آماده خود را با کویتنگ های آنتی رفلکس، فتوکرومیک و بلوکنترل عرضه می کنند. عدسی های آماده شرکت ایندو دارای گارانتی 12 ماهه می باشد. همواره توصیه می شود افرادی که برای کار روزانه قصد تهیه عینک و عدسی دارند از عدسی آنتی رفلکس استفاده نمایند. در مقابل عدسی آنتی رفلکس عدسی بلوکنترل قرار دارد که باعث دفع اشعه های ساطع شده از وسایل الکترونیکی می شود. عدسی بلوکنترل ایندو یکی از جمله عدسی های ضد اشعه می باشد که برای کار با دستگاه کامپیوتری ساخته شده اند. عدسی فتوکرومیک نیز برای افرادی مناسب می باشد که در دید دور خود مشکل داشته و ساعات زیادی را در بیرون از خانه و محیط های سر بسته سپری می کنند.

مشاهده عدسی آنتی رفلکس ایندو همراه با تخفیف 500 هزار تومانی سفارش اول

مشاهده عدسی بلوکنترل آماده ایندو + تخفیف 800 هزار تومانی  سفارش اول

مشاهده عدسی فتوکرومیک ایندو + تخفیف 800 هزار تومانی  سفارش اول


اما آیا کوتینگ های عدسی ایندو صرفا به سه کوتینگ آنتی رفلکس، بلوکنترل و فتوکرومیک تقسیم می شود؟

شاید پاسخ بسیاری از افراد به سوال فوق بله باشد، اما قطعا شرکت اسپانیایی ایندو محصولات سفارشی و منحصر به فرد خود را با کوتینگ های خاص و ویژه خود ارائه می نماید.


 کوتینگ های سفارشی عدسی ایندو شامل موارد زیر می گردد.

  • Energy Blue + IR
  • Energy Blue
  • Natural Super Clear + IR
  • Achromatic
  • Contrast
  • Natural Super Clear

در ادامه این مقاله به بررسی تک تک این کوتینگ های انحصاری می پردازیم.


کوتینگ Energy BLUE+ IR

این کوتینگ کامل ترین کوتینگ ضد اشعه در برند ایندو می باشد. در این کوتینگ محافظت کامل از قوه بینایی در برابر پرتو های مضر دستگاه های دیجیتالی توسط عدسی صورت گرفته و همچنین از عبور اشعه مخرب IR (مادون قرمز) که توسط خورشید ارسال می گردد جلوگیری به عمل می آید. از جمله خواص این پوشش جلوگیری از اختلالات چرخه خواب به دلیل تنظیم هرمون ها، جلوگیری از پیری زودرس چشم و پوست حساس اطراف چشم، ایجاد راحتی و آرامش در هنگام استفاده از کامپیوتر و همچنین جلوگیری از خشکی چشم می توان اشاره نمود.

یکی از راه های تهیه عدسی با کوتینگ فوق سفارش از طریق وب سایت سیولیها می باشد. عدسی فوق در مدل ایندو یونی مکس با پوشش انرژی بلو + IR محیا می باشد.برای مشاهده این محصول و بررسی خصوصیات آن اینجا را کلیک نمایید.


کوتینگ Energy BLUE

این کوتینگ در واقع کوتینگ Energy Blue + IR می باشد که تنها پوشش ضد اشعه مادون قرمز ساطع شده از خورشید در آن دفع نمی گردد و بیشتر برای افرادی که از عینک خود در محیط های سر بسته استفاده می کنند مناسب است. هرچند تفاوت قیمت کوتینگ Energy Blue+IR با کوتینگ Energy Blue تنها مبلغ ناچیزی است و همواره توصیه می شود که از کوتینگ جامع ایندو استفاده شود.


کوتینگ Natural Super Clear + IR

این کوتینگ در واقع پوشش آنتی رفلکس بی نظیر و انحصاری شرکت ایندو بوده که با شفافیت بسیار بالا عرضه می شود. این کوتینگ قابلیت بلاک کردن اشعه مادون قرمز خورشیدی را نیز داراست و برای افرادی که کار با دستگاه های کامیپوتری نداشته ولی در محیط های باز قرار دارند مناسب است. از این کوتینگ بیشتر برای دید دور استفاده می شود.


کوتینگ Achromatic

این کوتینگ دارای پوشش آنتی رفلکس بدون بازتاب رنگی می باشد که همراه با زیبایی و شفافیت فوق العاده توسط برند ایندو عرضه می شود. از جمله خواص این پوشش می توان به عدم وجود بازتاب رنگی در آنتی رفلکس سطح عدسی، جلوگیری از ایجاد تصویر روح مانند یا Gost Image برای مصرف کننده، زیبایی فوق العده مخصوصا در فریم های رنگی، شفافیت بسیار بالا و بازتاب فوق العاده کم (در حدود 0.07 درصد) اشاره نمود.


کوتینگ Contrast

این کوتینک برای حدف نور های خیره کننده طراحی شده و بیشتر برای افرادی که ساعات زیادی را صرف رانندگی می نمایند مناسب است. این کوتینگ با حذف نور های خیره کننده و Glare باعث افزایش کیفیت دید می گردند. از جمله خواص این پوشش وجود لایه های متعدد به منظور کاهش قابل توجه نور های خیره کننده، افزایش کنتراست نور جهت افزایش شفافیت و قدرت بینایی و کاهش اختلالات دید در شب حاصل از نور های خیره کننده وسایل نقلیه اشاره نمود.


کوتینگ Natural Super Clear

این کوتینگ دارای پوشش آنتی رفلکس بی نظیر و انحصاری ایندو با شفافیت فوق العاده می باشد. از جمله مزایای این کوتینگ شافیت بی نظیر و فوق العاده، بینایی بسیار طبیعی و همراه کیفیت، بازتاب رنگی ثابت و یکسان در تمامی سطوح و زوایا، بیشترین میزان انتقال نور و حذف تصاویر روح مانند(Image Gost) می توان اشاره نمود. شایان ذکر است این کوتینگ رایگان بوده و نیاز به پرداخت هزینه ای برای آن نمی باشید.


اما آیا این شش کوتینگ منحصر به فرد برای همه عدسی های شرکت ایندو قابل تهیه می باشد؟ 

پاسخ سوال فوق خیر است. با وجود اینکه عدسی های آماده شرکت ایندو(سه مدل آنتی رفلکس، بلوکنترل و فتوکرومیک) ایندو در دسته عدسی های تاپ و با کیفیت دسته بندی می شوند اما این شش کوتینگ تنها برای محصولات سفارشی شرکت ایندو قابل تهیه می باشد.


عدسی های سفارشی ایندو شامل موارد زیر می باشد.

1-عدسی های Single Vision (عدسی های تک دید)

عدسی های سینگل ویژن ایندو در پنج ضریب شکست 1.50 ، 1.53(نشکن) ، 1.60، فشرده 1.67 و فشرده 1.74 موجود می باشد. این عدسی دو مدل یونی مکس و یونی مکس اسپورت موجود می باشد.


2-عدسی های Life Style (عدسی تک دید)

عدسی های لایف استایل ایندو نیز در پنج ضریب شکست 1.50 ، 1.53(نشکن) ، 1.60، فشرده 1.67 و فشرده 1.74 موجود می باشد. این عدسی دو مدل پوتنسیا و لکتا موجود می باشد.


3-عدسی های پروگرسیو (دودید تدریجی)

این عدسی نیز علاوه بر تولید شدن در پنج ضریب شکست فوق، دو دو مدل طراحی فری فرم و فری مکس عرضه می شود. طراحی فری فرم خود شامل دو مدل اینجنیا و آلورا می باشد. طراحی فری مکس نیز شامل دو مدل مکس ویو و مکس وایتا می گردد.


تمامی کوتینگ های نام برده فوق در عدسی های سفارشی ایندو در وب سایت سیویلیها قابل ثبت و سفارش هستند. برای مشاوره و ثبت سفارش همه روزه از ساعات 10 الی 24 با شماره 02177116909 می توانید تماس حاصل نمایید.


آیا تا کنون از عدسی های سفارشی ایندو استفاده نمودید؟ دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید...