سوالات متداول

در این بخش با برخی از سوالات متداول کاربران همراه شما هستیم.

فهرست محتوا

بخشی از سوالات متداول کاربران در این قسمت پاسخ دهی شده است. در صورتی که پاسخ سوال خود را نیافتید از بخش "پشتیبانی خدمات" اقدام به ارسال پیام نمایید.

آیا برای خرید نیاز به عضویت در سایت می باشد؟

بله - با توجه به فرآیند خرید و پیگیری خرید های انجام شده کلیه خرید هایی که در سایت سیویلیها صورت می گیرد نیاز به عضویت کاربر دارد.

پس از خرید محصول چه زمانی ارسال می گردد؟

تمامی سفارشات سیویلیها دارای ارسال سریع بوده، این ارسال در شهر تهران بین 1 تا 2 روز کاری است، برای شهرستان ها بسته به فاصله حداکثر پس از 6 روز به دست شما می رسد.

نحوه پرداخت هزینه به چه صورتی است؟

تمامی هزینه های کاربر به شیوه پرداخت اینترنتی با همراه داشتن رمز پویا و مشخصات کارت بانکی امکان پذیر است.

ایا ارسال و یا تراش عدسی رایگان است؟

بله، در شهر تهران تمامی عدسی هایی که در مشخصات آن تراش رایگان درج شده باشد، دارای تراش رایگان می باشد، در سایر شهر ها برای برخورداری از تراش رایگان می بایست عینک مورد نظر از سیویلیها خریداری گردد و یا عینک خودتان را برای سیویلیها ارسال نمایید تا پس از تراش برایتان ارسال شود. هزینه ارسال در مواردی که در مشخصات درج شده باشد رایگان است.

آیا محصول سیویلیها ارجینال است و یا کارت گارانتی دارد؟

تمامی محصولات درج شده به شکل ارجینال بوده و در مواردی که از عدسی های برند (زایس، هویا، ایندو و ...) خریداری شود کارت گارانتی و پک کامل محصول به همراه جعبه عدسی ارسال می گردد.

مدت زمان گارانتی عدسی ها چه مقدار است؟

بسته به نوع عدسی و برند عدسی بین 1 الی 5 سال شامل گارنتی می باشد. به عنوان مثال محصولات هویا بر اساس نوع عدسی دارای 1 تا 3 سال گارانتی است و محصولات زایس بین 3 الی 5 سال.

مشاوره در واتس آپ