افرادی که روزانه ساعات زیادی با دستگاه های های کامپیوتری کار می کنند، در معرض پرتو های مضر تابش شده از این دستگاه ها قرار می گیرند. بیشتری میزان این اشعه ها در نور آبی در طبف مرئی قرار گرفته اند که همین امر باعث پیدایش عدسی های ضد اشعه بلوکات (حذف کننده نور آبی از طیف مرئی) و عدسی بلوکنترل (کنترل کننده نور آبی از طیف مرئی) شده است.


عدسی های بلوکنترل، رنگ آبی را از طیف مرئی را کنترل می نمایند. این عدسی ها اشعه های تابش شده مضر از نور آبی را بلاک نموده و نور طبیعی و مجاز را اجازه عبور می دهند. همین امر باعث افزایش کیفیت عدسی های بلوکنترل در برابر کار با وسایل الکترونیکی شده است به نحوی که به افرادی روزانه با این وسایل کار می کنند حتما توصیه می گردد که از عدسی های ضد اشعه استفاده نموده تا از آسیب به قوه بینایی خود جلوگیری به عمل آورند. به طور معمول چندین ساعت کار با عدسی های بلوکنترل معادل با یک ساعت کار بدون این عدسی ها می باشد.

از جمله مزایای استفاده از عدسی بلوکنترل تنظیم ساعات خواب، کاهش خستگی و خشکی چشم، ایجاد راحتی و آرامش حین کار با وسایل الکترونیکی و ... را می توان نام برد.


اما آیا این عدسی فقط برای افرادی که از ضعیفی چشم برخوردارند مناسب است؟

پاسخ سوال فوق خیر است. حتی اگر شخصی از ضعیفی چشم برخوردار نباشد نیز می تواند این عدسی هارا تهیه نمایید و هنگام کار با وسایل الکترونیکی از آن ها استفاده نمایید. استفاده از این عدسی ها باعث ضعیفی چشم نمی شود و این باور غلطی است که در صورت استفاده از عینک ضد اشعه بلوکنترل احتمال ضعیفی چشم افزایش می یابد. همواره توصیه می شود که کودکانی که ساعات زیادی با تلفن همراه، رایانه و یا هر وسیله الکترونیکی دیگری کار می کنند از عدسی های بلوکنترل استفاده نمایند تا در آینده مشکل بینایی به سراغشان نیاید. همچنین برنامه نویسان و متخصیصن وسایل الکترونیکی و حساب داران و کودکانی که سابقه ضعیفی چشم در خانواده خود دارند نیز توصیه می گردد از این عدسی ها در حین کار با وسایل الکترونیکی استفاده نمایند.

بهترین عدسی های بلوکنترل مربوط به چه برندی می باشد؟

در حال حاضر در بازار کنونی دنیایی از عدسی های بلوکنترل موجود می باشد که این عدسی ها مربوط به برند های مختلف می باشد. (برای مشاهده تمامی عدسی های بلوکنترل و قیمت هایشان اینجا را کلیک نمایید.) قطعا تمامی این عدسی ها از پوشش ضد اشعه برخوردار می باشند اما بهترین مدل عدسی بلوکنترل چه عدسی است؟

قطعا عدسی های سفارشی در دسته عدسی های با کیفیت قرار دارند اما شاید بزرگ ترین مشکل این عدسی مدت زمان بالای ساخت آن ها باشد. (این زمان بسته به نوع برند عدسی متفاوت می باشد، به عنوان مثال عدسی های سفارشی ایندو اسپانیا 10 روزه، عدسی های سفارشی توکای ژاپن 25 روزه و عدسی های سفارشی زایس آلمان 75 الی 90 روزه تولید می شوند.)

در صورتی که زمان برایتان اولویت نیست پیشنهاد ما به شما عدسی های سفارشی می باشد که توسط تمامی برند ها قابلیت عرضه دارند. این عدسی ها با توجه به شخصی سازی شده بودن آن ها علاوه بر کیفیت دید بهتر، از پوشش و کوتینگ های قوی تری برخوردار می باشند. همچنین محدودیتی برای نمره عدسی نداشته و در تمامی نمرات قابل عرضه می باشند.

اما اگر زمان برایتان مهم است می بایست عدسی های آماده بلوکنترل را تهیه نمایید. عدسی های آماده در رنج نمرات خاصی توسط هر برند تولید می شود و سپس در انبار های خاص نگهداری می شوند. این عدسی ها پس از فروش بلافاصله وارد مرحله تراش شده و معمولا تحویل 1 ال 2 روزه دارند.


عدسی بلوکنترل 1.6 توکای

در میان انواع عدسی های موجود شاید بتوان اذعان داشت که بدون شک بهترین مدل عدسی بلوکنترل عدسی توکای ژاپن می باشد که با ضریب شکست 1.6 توسط شرکت توکای با گارانتی رسمی ارائه می شود. (برای مشاهده و ثبت سفارش عدسی توکای با تخفیف 20% ای اینجا را کلیک نمایید.) این عدسی در رنج نمرات 4.00- الی 4.00+ ضعیفی چشم و تا 4.00 نمره آستیگمات موجود می باشد.


عدسی بلوکنترل دایول

عدسی دایول ایتالیا یکی دیگر از عدسی های بلوکنترل است در سه ضریب شکست 1.56، 1.61 نشکن و 1.71 فشرده عرضه می شود. این عدسی نیز از گارانتی 18 ماهه شرکت دایول برخوردار می باشد. مدل 1.56 عدسی بلوکنترل دایول به شکل بلونچرال عرضه شده و از کیفیت دید بالا و پوشش ضد اشعه قوی ای برخوردار است. (برای مشاهده و ثبت سفارش عدسی بلونچرال 1.56 دایول با تخفیف ویژه اینجا را کلیک نمایید.)


عدسی بلوکنترل هویا

شرکت هویا یکی از مشهور ترین شرکت های سازنده قطعات الکترونیکی و عدسی های طبی در سراسر دنیاست. این شرکت در کشور ما با نام شرکت ژاپنی شناخته می شود، عدسی بلوکنترل خود را در دو ضریب شکست 1.6 و 1.5 با دو متریال متفاوت اییاس 1.6 و پلاستیک 1.5 با گارانتی 3 ساله عرضه نموده است. شاید بزرگ ترین عیب این برند قیمت بسیار بالا عدسی اییاس 1.6 بلوکنترل آن باشد. (برای مشاهده و خرید عدسی بلوکنترل 1.6 اییاس با تخفیف 25% ای برای سفارش اول اینجا را کلیک نمایید)(برای مشاهده عدسی 1.5 بلوکنترل هویا با تخفیف 25% ای سفارش اول اینجا را کلیک نمایید.) شایان ذکر است که عدسی های تولید شرکت هویا ساخت ژاپن نبوده و در کارخانه هویا در کشور تایلند تولید می شود.


عدسی بلوکنترل کداک و ایندو

دیگر عدسی های توصیه شده، عدسی های بلوکنترل کداک آمریک و بلوکنترل ایندو اسپانیا می باشد. این عدسی ها نیز در دسته عدسی های اقتصادی قرار گرفته که نسبت به عدسی های دایول و توکای از قیمت کمتری برخورارد بوده اما نسبت به سایر برند ها، در دسته عدسی های بلوکنترل با کیفیت دسته بندی می گردد. (برای مشاهده عدسی بلوکنترل ایندو با تخفیف 800 هزار تومانی اینجا را کلیک نمایید.)(برای مشاهده عدسی بلوکنترل کداک نیز اینجا را کلیک نمایید.)


در میان عدسی های نام برده در این مقاله حرفی از برند مشهور زایس زده نشد، دلیل این امر کسری نمرات بالای شرکت زایس و وجود عدسی های فیک این برند در بازار کنونی بوده است.


برای مشاوره و خرید عدسی های بلوکنترل می توانید همه روزه از ساعات 10 الی 24 با شماره 02177116909 تماس حاصل نمایید.


در صورتی که از عدسی بلوکنترل استفاده می نمایید نظر و دیدگاه خود را با ما و سایر استفاده کنندگان عدسی در میان بگذارید.