در طول این نوشته نگاهی اجمالی بر تعاریف پروژه فولاد می پردازیم و سپس روش های مختلف انجام پروژه فولاد را مورد ارزیابی قرار می دهیم!

پروژه فولاد چیست؟

پروژه فولاد در واقع یکی از سه پروژه اصلی مهندسی عمران است که جایگزین درس پایان نامه شده است. در رشته مهندسی عمران بر خلاف سایر رشته ها درس پایان نامه وجود ندارد بلکه به جای آن سه پروژه خیلی مهم با نام های پروژه فولاد و بتن ، و پروژه راه وجود دارد.


و اما نحوه انجام پروژه فولاد!

اگر دانشجوی مهندسی عمران باشی حتما در گروه های دانشگاهی خود دیدید بسیاری از هم رشته های خودتون رو که با دریافت هزینه ای مشخص پروژه فولاد شما رو انجام می دهند، حتی بعضا یک الی چند ساعت آموزش دفاع از پروژه فولاد را هم ارائه میدند! اما آیا این افراد قابل اعتمادند؟؟!!

فرض کنید پروژه فولادی که باید حاصل حداقل 10 ساعت وقت گذاشتن باشه رو بخواید در عرض یک ساعت، نحوه انجامش رو فقط با توضیح یاد بگیرید! شدنی هست؟ طیعیتا شدنی هست اما کیفیت کار چی پس؟ تا حالا شده مثلا درس ریاضی رو مثل ادبیات فقط از روش بخونی بخوای حفظش کنی؟ نه ، چون برای یادگیری ریاضی باید دست به قلم شد! باید تمرین کرد، باید نوشت! تا یادگرفت!

هر چند این روش از انجام پروژه فولاد خیلی مورد علاقه دانشجویان هست ولی با چند سوال ساده توسط استاد راهنما درباره پروژه، به راحتی متوجه میشود که این پروژه رو دانشجو انجام نداده! حالا وقت اون رسیده که دانشجو با کلی خواهش و التماس از استاد خواهش کند که در مقابل این پروژه فقط یه نمره قبولی بگیرد!

بعضا دیده شده حتی بعضی از دانشجویان اقدام به خرید پروژه فولاد آماده از بعضی از سایت ها میکنند! که طبیعتا این پروژه ها هرچقدر هم کامل باشد فاقد ارزش و کیفیت هستند....


راهکار اساسی و مهم انجام پروژه فولاد!

بسیاری از دانشجویان قبل از اخد واحد پروژه فولاد اقدام به اخذ درس نرم افزار های مهندسی میکنند. کاری بسیار هوشمندانه!!! در طول این درس دانشجویان به طور کامل یاد میگیرند که چه طور از نرم افزار ایتبس و سیف استفاده کنند، و پس از پایان این درس اگه تمرین کرده باشند طبیعتا قادر به انجام پروژه فولاد یا بتن خود خواهند بود!

اما تکلیف سایر دانشجویان چیست؟

راهنما انجام پروژه فولاد!

یکی از بهترین روش هایی که میتوان پروژه دانشجویی خود را انجام دهید استفاده از فایل های آموزش محور نرم افزار ایتبس و سیف هست، بسیاری از سایت های موجود در زمینه عمران از پکیچ های آموزش ایتبس و سیف برخوردار هستند! ولی بیاید فرض کنیم اگر محصولی باشه که صرفا مطابق خواسته های دانشجو تدوین و آماده سازی شده باشه طبیعتا میتونه باعث شه دانشجو خیلی راحت تر و آسون تر هم نرم افزار ایتبس و سیف رو یادبگیره هم پروژه فولادشو انجام بده.

از جمله این محصول ها میتوان به "دوره آموزشی پروژه محور آموزش پروژه فولاد" وب سایت سیویلیها اشاره کرد. این دوره آموزشی با توجه به قیمت پایین و مقرون به صرفه خود بهترین کیفیت آموزشی را برای انجام پروژه فولاد برای دانشجو به ارمغان می آورد! در طول این دوره دانشجو به صورت کاملا پروژه محور یاد می گیرد که به چه صورتی میتوانند پروژه فولاد را شخصا انجام دهد و با ایتبس و سیف به طور کامل آشنا شود. برای مشاهده جزییات بیشتر و یا خرید این اثر اینجا را کلیک نمایید.

حرف آخر:

مهم نیست که انجام پروژه به چه صورتی به پایان برسد! مهم اینه در طول انجامش به عنوان یک مهندس، یاد بگیرید که چگونه طراحی رو انجام بدهید. به طور حتم توصیه میشه که این پروژه شخصا توسط دانشجو انجام شود چون این بهترین زمان و فرصت برای یادگیری طراحی و آموزش ایتبس می باشد.