آیا امکان اشتباه در دوربین‌های ثبت تخلف وجود دارد؟

اساسا دوربین‌ها به صورت اتوماتیک پلاک‌ها را می‌ خوانند؛ ممکن است کسی پلاکش را مخدوش کرده باشد و همین موضوع سبب شود که بدهی برای پلاک دیگری منظور شود. بنابراین هر کسی که فکر می‌ کند در تاریخ اعلام شده ماشینش در آن محدوده نبوده و پلاک اشتباه خوانده شده است؛ می‌‌تواند به سامانه my.tehran مراجعه کند و اعتراض خود را ثبت کند. واضح است که نحوه اعتراض به جریمه خودرو ورود به طرح ترافیک فقط از طریق سایت تهران من امکان پذیر است. با توجه به اینکه خودروهای زیادی با مخدوش کردن و جابه جا کردن اعداد پلاک خود وارد محدوده می شوند تا به این ترتیب جریمه برای آنها منظور نشود، این احتمال وجود دارد که اشتباهی در ثبت تخلف صورت بگیرد. گرچه با چنین خودروهایی برخورد قانونی می شود و جریمه برای آنها به صورت مجزا در نظر گرفته می شود، با این حال گاهی احتمال و امکان بروز خطا نیز وجود دارد.

بد نیست بدانید که به گفته معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران، پیامک اشتباه برای کسی ارسال نمی‌ شود، این سیکل کاملاً مکانیزه است و احتمال خطا در آن صفر است. دوربین ‌ها شماره پلاک خودروها را می‌ خوانند و بعد سیستم آن را چک می ‌کند که عوارض این پلاک پرداخت شده یا خیر و بعد برای مالک پیامک ارسال می ‌شود.


اما اگر جریمه شدیم که مقصر نبودیم و در ساعت یا روز مذکور در طرح ترافیک ورود نداشته بودیم چه کنیم؟

راحت ترین راه شکایت از جرایم طرح ترافیک استفاده از سامانه تهران من می باشد پس از ورود به سامانه از بخش کاربری میتوانید اقدام به ورود نمایید، در صورتی که قلبلا در سامانه تهران من ثبت نام ننموده باشید بایستی ابتدا با وارد کردن مشخصات شخصی خود ثبت نام خود را کامل کرده و سپس اقدام به ثبت ماشین خود نمایید.

پس از ورود به بخش کاربری می توانید بدهی طرح خود را مشاهده کنید، برای اعلام شکایت می توانید از بخش پشتیبانی اقدام به ثبت تیکت نمایید. در تیکت ثبت شده مشخصات خودرو و مشکل خود را به طور کامل شرح دهید. با توجه به بروز چنین حوادثی مدت زمان 5 الی 15 روز را برای پاسخ گویی سامانه در نظر بگیرید. در صورتی که تیکت ثبت شده بیش از 15 روز بی پاسخ ماند با یادداشت شماره تیکت خود در ساعات کاری به شماره 137 داخلی 5 تماس بگیرید و منتظر اتصال به اپراتور بمانید. سپس شماره تیکت و مشکل خود را برای اپراتور شرح دهید. پس از بررسی در صورتی که مشخص شود خودرو مربوطه که جریمه شده است متعلق به شما نبوده تمامی جرایم از حساب شما پاک میگردد.

برای ورود به سامانه تهران من اینجا را کلیک کنید.


پس از ورود به بخش کاربری مطابق شکل زیر بخش پشتیبانی را انتخاب نمایید.

سپس از قسمت ثبت تیکت اقدام به شرح مشکل خود نمایید.(شکل زیر نمونه جریمه ای بوده است که توسط مالک اقدام به ثبت تیکت شده است)


پس از بررسی توسط اپراتور سامانه تهران من بدهی های صورت کرده پاک گردیده شد.


آیا تا به حال جریمه شده اید؟ نظر خود را در کامنت ها شرح دهید.