آیا شرکت سونی به عنوان یکی از شرکت های غول ارائه دهنده کنسول های بازی بار دیگر با معرفی کنسول بازی پلی استیشن 5 (Sony PS5) شگفتی ساز خواهد شد؟ آیا دسته های بازی تغییراتی خواهد داشت؟ با ما همراه شوید...

نسل نهم تکنولوژی کنسول های بازی دارای قدرت بسیار بالاتری به نسبت نسل پیشین خود یعنی کنسول های بازی PS4 Pro و XBOX ONE X است. از آنجا که بازی های رایانه ای به سرعت پیشرفت میکنند و هر سال با کیفیت تر، وسیع تر و پر جزئیات تر میشوند، نیازمند سیستم پخش کننده قویتر و جدیدتری میشوند !

امروزه به دلیل وجود تلویزیون ها با نمایشگری 4K و HDR  با پشتیبانی 120Htz به بالا مجموعه گیمینگ را وادار به پیشرفت کرده ! کنسول های امروز که معروف به کنسول های میان نسلی هستند (PS4 Pro و XBOX One X) قدرت کافی برای اجرای بازی های رایانه ای که در انتظار انتشار هستند را ندارند ! البته نه اینکه نتوانند اجرا کنند، این کنسول ها بازی های حال حاضر بازار را روی کیفیت FHD و با 60 فریم به راحتی پخش میکنند. اما در مقایسه با سیستم های دسکتاپ کم میارن و توان رقابت ندارند.

یکی از مهم ترین تغییرات سونی در این کنسول شاید تغییرات ظاهری دسته کنترولر ps5 بوده باشد که ظاهری منحصر به فرد دارد.

شرکت سونی اعلام نموده که بازی‌های PS5 ما قرار نیست روی PS4 اجرا شوند اما این در حالی است که مخاطبین ps4 گسترده فراوانی دارند و این عامل باعث شده که شرکت سونی را وادار به حمایت از کنسول نسل قبل خود یعنی ps4 نماید

شب گذشته شرکت سونی بالاخره به‌سکوت طولانی خود پایان داد و بعد از مدت‌ها، با برگزاری یک رویداد مفصل و پرملات به‌استقبال دنبال‌کنندگانش رفت. سونی که برای مدتی طولانی از شرکت در رویدادهای بزرگ مثل E3 سرباز می‌زد، با برگزاری این رویداد توانست توجه جمعیتی کثیر از دنبال‌کنندگان هنر هشتم را جلب کند. در این رویداد بازی‌های بسیار زیادی معرفی شدند. تعداد بالایی از این بازی‌ها، آثاری نام‌آشنا بودند و برخی هم بازی‌هایی کاملا جدید بودند که در آینده قطعا بیشتر از آن‌ها خواهیم شنید.

طی رویداد معرفی آثار پلی استیشن 5، شاهد رونمایی از ظاهر این کنسول هم بودیم. کنسول نسل نهمی شرکت سونی برخلاف تمامی ظواهر احتمالی که طی روزهای اخیر تصاویر مربوط‌به‌آن‌ها را در اینترنت می‌دیدیم، ظاهری شکیل‌تر و جمع‌وجورتر را به‌خود اختصاص داده بود. با اینکه هنوز هیچ اطلاع خاصی از اندازه‌ی ابعاد این کنسول نسل نهمی منتشر نشده است، اما در جریان آخرین اخبار بازی و آخرین اخبار سخت‌افزار، مقایسه‌های غیررسمی انجام شده به ارتفاع بیشتر این کنسول نسبت به ایکس باکس سری ایکس اشاره دارد.

 ایکس‌باکس سری ایکس یک کنسول قطورتر است و این درحالی است که پلی‌استیشن 5، قطر کمتر اما ارتفاع بیشتری را دارا است؛ کنسولی که حتی از پلی استیشن 4 پرو هم بلندتر است. نسخه‌ی دیجیتالی پلی‌استیشن 5 شب گذشته معرفی شد. این نسخه از کنسول نسل نهمی سونی، بدون دیسک درایو عرضه می‌شود و مخصوص کسانی است که دوست دارند بازی‌های خود را ازطریق فروشگاه دیجیتالی خریداری کنند. موردی که هزینه‌ی خرید کنسول را کاهش می‌دهد. غیبت دیسک درایو در معماری کنسول، موضوعی است که قطر آن را کمتر از نسخه‌ی دیسک‌خور و استاندارد می‌کند.

پلی‌استیشن 5 طی تعطیلات سال نوی میلادی عرضه خواهد شد و هنوز تاریخ عرضه‌ی دقیق و قیمت آن مشخص نشده است.

آخرین تیزر رونمایی کنسول ps5 در زیر آورده شده است حتما آن را مشاهده نمایید و با شکل و ظاهر و مشخصات ظاهری بازی های این کنسول آشنا شوید.


نظرات خود را با ما درمیان بگذارید.